יה"ת ב-21:00 - מגוון הרצאות אונליין בימי הקורונה

מטפלות/ים יקרות/ים, 

יה״ת מגישה לכם מבחר הרצאות מקוונות, בנושאים רלוונטיים לתקופה זו, ללא תשלום ובלייב עד הבית. 

ההרצאות תתקיימנה בשידור חי במהלך ימי הקורנה תוך שימוש באפליקציית זום - יש להרשם לכל הרצאה על מנת לקבל קישור להרשמה.

הרצאות עבר

  • 12/4 - ענת יריב, דיון פתוח בנושא “תרומתו של טיפול מקוון בתנועה, בעבודה עם מבוגרים” במהלכו ענת שיתפה בשאלות שעולות ביכולת לטפל בתנועה לאור המצב באמצעות המדיה המקוונת, האם ניתן להדהד את התנועה? לקרוא את הטקסט הגופני- תנועתי במלואו? וכיצד ניתן לבצע טיפול תנועתי באופן מקוון

       לצפייה בהרצאה  

  • 13/4 - נונה אורבך, ״זמן בסוגריים״ - במהלכה נונה שיתפה במחשבות על מצב החיים יוצא הדופן שאנו שרויים בו והתייחסה לשאלות שמעסיקות את כולנו כמו: מה זה טיפול ממרחק וטיפול באמנות בפרט? כיצד דווקא האמנות בזמן הזה יכולה להיות מקילה ומשמעותית?

        לצפייה בהרצאה

        גרסת טקסט של ההרצאה 

  • 16/4 - ד”ר מיכל לב, “אינטימיות בzoom: טיפול בימי קורונה” - במהלכה חשפה מיכל סודות מתוך הסטודיו הוירטואלי בו היא מטפלת גם בתקופת ההגבלות.

       לצפייה בהרצאה

       

  • 19/4 - הרצאתן של ורד שמחון ואורית קלופשטוק, בנושא "תקופת הקורונה, "מה שמציף" - מחשבות על המטפל" ההרצאה עסקה בשאלות כמו איך ממשיכים בשגרת טיפול, כשאנו והמטופלים נמצאים באותה חוויית מציאות מורכבת. בנוסף דנה בהיבטים מיוחדים שאיתם נאלץ המטפל להתמודד, בהשראת השירים מתוך הספר "לא יכולתי לרשום את זה בתיק" מאת אורית קלופשטוק.

      לצפייה בהרצאה 

      גרסת טקסט של ההרצאה

  • 30/4 - פרופ' אפרת הוס, בנושא 'טיפול באמנות במצבי דחק של מציאות משותפת: שיטות  טיפול באמנות קצרי מועד, ממוקדי כוחות, ווירטואליות לטפל בעצמנו ובמטופלים וקהילות שלנו'. פרופסור אפרת הוס למדה אמנות, טיפול באמנות ועבודה סוציאלית –פרסמה מעל שבעים מאמרים וכתבה ארבע ספרים על טיפול באמנות, מחקר מבוסס אמנות, ואמנות חברתית.

       לצפייה בהרצאה

  • 09/5 - יואב כהן מנור, "הסיפור המשותף - מרחב מחבר בימי בידוד חברתי" ימי הקורונה למדו אותנו שגם כשאנו תקועים בבית, רחוקים האחד מהשני, זה לא מחייב שנהיה בודדים, נוכל להמציא יחד סיפור. הסיפור המשותף הוא כלי ביבליותרפי שבו המטפל והמטופל כותבים יחד סיפור, והוא נוח לשימוש בטיפול מרחוק. בהרצאה הוסבר למה הסיפור המשותף מחזק את הקשר והקירבה, לצד מנטליזציה וכישורים חברתיים, והוצגה מפת דרכים לקריאה והבנה של סיפורים שנכתבים בשניים תוך התמקדות בקשר ובהעברות

       לצפייה בהרצאה