מי אנחנו

יה"ת נוסדה בשנת 1971 כאגודה ללא מטרת רווח (מלכ"ר) במטרה להנחיל אמות מידה מקצועיות ואיכותיות לעוסקים בטיפול באמצעות אמנויות בישראל. בנוסף, פועלת האגודה להסדרת ומיסוד המקצוע כחלק ממקצועות בריאות הנפש, וכן, להגדלת החשיפה אליו בקרב הציבור הרחב. 

מקצוע הטיפול באמצעות אמנויות כולל שישה תחומי התמחות: אמנות חזותית, ביבליותרפיה, דרמה, מוסיקה, פסיכודרמה ותנועה ומחול. בהתאם לכך ביה"ת קיימות שש חטיבות המתמקדות בכל אחד בתחומי האמנויות ומקדמות את המקצוע בו. 

מיום היווסדה פועלת האגודה על בסיס התנדבותי, ללא תמיכה מוסדית כלשהי, מתוך תפיסה שבאה לקדם את מקצוע הטיפול באמצעות אמנויות ללא כל התערבות חיצונית. מתוך כך אחראית האגודה על התוויית כללי האתיקה בתחום, קשר עם תכניות ההכשרה, גופי הבריאות ומשרדי הממשלה השונים, ומהווה שופרם של המטפלים באמצעות אמנויות מול גופים אלה. 

בנוסף לפעילותה לקידום המקצוע, פועלת האגודה מידי שנה לקיום סדנאות וכנסים בישראל ובחו"ל, עידוד כתיבת ספרות מקצועית וכלי עזר חדשים, סיוע במציאת עבודה למטפלים, הדרכה קלינית, תרומה לקהילה ועוד פעילויות נוספות. 

יה"ת היא האגודה המיצגת את המטפלים העוסקים במקצוע הטיפול באמצעות אמנויות בישראל ובשל כך מוסמכת לנהל משא ומתן עם הרשויות הממלכתיות ומול ארגונים שונים בארץ ובחו"ל, בשם כל העוסקים במקצוע. כך למעשה אחזקת תעודת חבר ביה"ת מהווה אישור ותו תקן מקצועי להכשרתם של העוסקים בתחום.

בואו גם אתם ותיהיו חלק מיה"ת  - לחצו כאן

למידע על תעודות תו התקן של יה"ת ותהליך החקיקה - לחצו כאן