היתרונות בהצטרפות

 1. תעודת תו תקן:

  חברותו של המטפל באמנויות ב-יה"ת ורישומו באלפון המטפלים, מקנה לכל מטפל תעודת "תו תקן" המעניקה ביטחון ואישור למעסיקים ולמטופלים פוטנציאלים, לכך שהמטפל נמצא ראוי ועומד בכל הדרישות האקדמיות והמעשיות כמטפל מוסמך על פי אמות המידה של האגודה המקצועית.

 2. ייצוג וחיזוק מעמד המטפל והמקצוע:

  יה"ת הינה אגודה המייצגת את העוסקים במקצוע הטיפול באמצעות אמנויות, היחידה בישראל. ככזו יש בכוחה להוות גב מקצועי לכל מטפל/ת בפני מוסדות ציבוריים, פרטיים ואקדמיים ולייצג את כלל המטפלים באמנויות בנושא קידום מעמד המקצוע כחלק  ממקצועות בריאות הנפש בישראל.

 3. עמוד אישי באתר יה"ת:

  כל חבר ב-יה"ת מקבל עמוד מטפל אישי באתר יה"ת, בו הוא יכול להעלות תיאור של עבודתו ונסיונו המקצועי וכן להוסיף מאמרים, סדנאות או כל חומר הרלוונטי לעבודתו המקצועית. אלפון המטפלים והעמוד האישי של כל מטפל נועד לסייע למעסיקים פוטנציאליים ולכל מי שמחפש מטפל באמנויות, למצוא מטפל המתאים לצרכיו.

 1. תעודת הדרכה:

  יה"ת כאגודה מקצועית, הינה הגוף היחיד המעניק תעודת מדריך למטפל העומד בכל אמות המידה הנדרשות לשם כך ולאחר קבלת אישור של ועדת רישום ומעבר של האגודה.   
 1. העשרה מקצועית:

  יה"ת פועל באופן שוטף לארגון ימי עיון, סדנאות וכנסים ומהווה בית למפגש עמיתים ושותפות מקצועית. כמו כן, יוזם האיגוד פעילות מקצועית משותפת עם איגודים אחרים בתחום הטיפול הנפשי ועם מוסדות אקדמיים.

 1. אתיקה מקצועית:

  הקוד האתי מגדיר את זהותם המקצועית של המטפלים וקובע את העקרונות המנחים של המקצוע ואת האחריות של המטפלים העוסקים בו. ועדת האתיקה של יה"ת פועלת על פי הקוד האתי של הטיפול באמצעות אמנויות ומסייעת לחברים באגודה בשאלות ובלבטים המתעוררים במהלך עבודתם והיא מהווה גם כתובת לפניות מהציבור בנוגע למטפלים, לטיפול ובנוגע למקצוע בכלל.

 1. מיסוד המקצוע:

  בתחום האקדמי: מקצוע הטיפול באמצעות אמנויות סיים את תהליך המיסוד האקדמי שהחל בשנת 2008. המל"ג הגדיר את המקצוע כמקצוע לתואר שני וקבע את שם המקצוע: טיפול באמצעות אמנויות ­­- תחום האמנות הספציפי. בתחום החקיקה: משנת 2004 ועד היום פועל יה"ת ללא לאות על מנת להביא לסיום תהליך החקיקה ולהכניס את מקצוע הטיפול באמצעות אמנויות תחת חוק מקצועות הבריאות.

 2. סיוע תעסוקתי:

  יה"ת פועל להעלאת המודעות וההכרה, בקרב ארגונים ומעסיקים, למקצוע הטיפול באמצעות אמנויות. כמו כן פועל יה"ת לאיסוף מידע ולמתן מענה למטפלים בשטח בנושאים משפטיים וארגוניים, הנוגעים בין היתר, לזכויות עובדים והשתלבותם בשוק העבודה.

 1. השתייכות לקהילה מקצועית:

  קהילה מקצועית גדולה מאפשרת להעניק לחבריה הטבות שונות ובהן: טיפולים מוזלים, הדרכות מוזלות, תנאים מועדפים בבתי עסק שונים, הענקת מלגות לפרויקטים יחודיים, הזמנת סדנאות או ימי עיון, הענקת תמיכה ויעוץ מקצועי, מתן סיוע ביעוץ משפטי, במה לחברים על מנת שיוכלו להציג ולשתף בפיתוחים ובחידושים מקצועיים שלהם ועוד.

 2.  בית מקצועי:

  מעל לכל – יה"ת הוא בית לכל חבריו וימשיך לפעול במרץ לטובת כלל המטפלים.

עם כל היתרונות האלה אנו בטוחים שגם את/ה רוצה להיות חבר/ה ביה"ת - כל הפרטים להצטרפות כאן