פרויקט המטפלים העצמאיים

קהילת המטפלים העצמאים באמנויות מיועדת עבור מטפלים וותיקים, שעברו את ההכשרה המקצועית בהתאם לדרישות האיגוד המקצועי - יה"ת, בעלי וותק מספק, שפתחו או פותחים קליניקות פרטיות ומעוניינים להיות חלק מקהילה תומכת למטפלים עצמאיים באמנויות.

איך הכל התחיל:

בקיץ 2011 יצאו אלפי ישראלים לרחובות במחאה על המצב הכלכלי חברתי בישראל. בתוכם גם המטפלים השכירים והעצמאיים באמנויות שיצאו לזעוק את זעקתם. גרעין נחוש המשיך ועמל על עבודת שטח שהולידה לאחר כ-6 שנים התארגנות חברתית של מטפלים באמצעות באמנויות, מכל רחבי הארץ. ב2017 בחרו נציגי הקהילה לחבור לאיגוד המטפלים באמצעות אמנויות יה"ת ותחת מטרייתה הוקמה "וועדת התעסוקה". במטרה לתת מענים תעסוקתיים לחברי הקהילה. "פרוייקט העצמאים באמנויות" הינו אחד מפרוייקטים רבים של הוועדת התעסוקה. 

כיום מונה קהילת המטפלים העצמאיים 11 אזורים ארציים פעילים. מהדרום ועד הצפון. בראש כל אזור עומדת "ראשת אזור" שהיא חלק מוועדת ההיגוי של הפרוייקט ובראש הפרוייקט עומדות רכזות שהן חלק מוועדת התעסוקה. כפעם בחודש מתקיים מפגש וועדת היגוי הכולל את כל ראשות האזורים מכל הארץ. כל בעלות התפקידים עושות עבודתן בהתנדבות. 
מטרת הקבוצות האזוריות להוות קבוצת עמיתים לצרכי המטפלים והמטופלים. המטפלים זוכים בתמיכה מקצועית באמצעות סדנאות וקורסים שמתארגנים בקבוצה, אפשרות לשיתופי פעולה בין עמיתים, רכישות הדדיות, התייעצויות והפריה קולגיאלית. המטופלים זוכים ברשת מטפלים לצרכי הפניות למטפלים מקצועיים, מוכרים ומתאימים.

על מנת להצטרף לקהילת המטפלים יש ליצור קשר עם רכזות הפרוייקט או ראשת אזור מגורייך -  לחצו לרשימת הקבוצות והאזורים.

לטבלת קבוצות טיפוליות בקליניקות פרטיות - טיפול באמצעות אמנויות

להצטרפות לטבלת קבוצות טיפוליות בקליניקות פרטיות לחצו כאן

פרטים ליצירת קשר:

פרוייקט העצמאים: [email protected]

וועדת התעסוקה:  [email protected] 

יפית אלשלם- 050-6578255, תמי רוסו- 052-5659925