קול קורא לשבוע הדרמה תרפיה הבין לאומי 18-24.10.20

הברית הבינלאומית של הדרמה תרפיה - The World Alliance of Dramatherapy (WADT) הינה ברית המאגדת איגודים מקצועיים של דרמה תרפיה ממדינות רבות: אוסטרליה, איראן, ארגנטינה, דרום אפריקה, דרום קוריאה, הודו, טייוואן, יפן, ישראל, סרי לנקה, צ'ילה, וכן המדינות השייכות לפדרציה האירופאית לדרמהתרפיה (איטליה, אנגליה, בלגיה, גרמניה, הולנד, יוון, לטוויה, נורבגיה, סלובניה, פולין, רומניה, שוויץ), ולאיגוד הצפון אמריקאי לדרמה תרפיה (ארה"ב, קנדה ומקסיקו).

מטרת הברית היא להעמיק את שיתוף הפעולה והקשרים בין דרמה תרפיסטיות/ים מרחבי העולם וכן לקדם את התחום. החל מהשנה שעברה, יוזמת הברית שבוע מודעות בין לאומי לדרמה תרפיה, במסגרתו כל הפעילויות יתוייגו ב #dtweek2020

 

הרעיון הוא לארגן פעילויות (קטנות או גדולות) שכל אחד ואחת יכול/ה לעשות בסביבת העבודה או החיים שלה או שלו. רעיונות אפשריים:

  • נבחר סיסמה למטפלים הישראלים בדרמה ונעלה אותה בפרופילים שלנו במהלך השבוע (נעצב מסגרת אחידה עם הסיסמה שתיבחר על ידי המטפלים בדרמה בארץ)
  • העברת סדנה או הרצאה במסגרת העבודה (לצוות המוסד, להורים, וכו')
  • קיום שיח, חוויה או פעילות כגון, הכנת בובות או ציורים במרחב ציבורי פיזי או וירטואלי
  • העלאת סרטונים על "מה זה דרמה תרפיה בשבילנו".
  • הזמנה לשיח או לאינטראקציה דרמטית משותפת (בסקייפ/זום...) עם מטפל/ת בדרמה תרפיה ממקום אחר בעולם בתאריך ושעה שיקבעו מראש.

פעילויות מתאימות ישודרו בפייסבוק של יה"ת בשידור חי

הפעילויות ברחבי העולם יתויגו בהשטג #dtweek2020 כך נמצא בקלות את חברינו למקצוע. במקביל סיכום של פעילויות יועלה לאתר האיחוד האירופי.

אנו קוראות לכן/ם, מטפלות ומטפלים בדרמה תרפיה, לקחת חלק בשבוע הזה בדרך של עשייה: ליזום פעילות חד פעמית בדרמה תרפיה במהלך השבוע, במקום עבודתכם או בכל מסגרת רלוונטית. עם הצוות, המטופלים, הורי מטופלים, ואף לקהל הרחב. בסיום הפעילות אפשר לצלם תמונה*  ולכתוב תקציר של הפעילות בצירוף תגובות של משתתפים. (ניתן גם לצלם* סרטון קצר של תוצר דרמטי (בתנאי שיוסכם מראש עם המשתתפות/ים תוך שמירה על כללי האתיקה*) אך יתכן שמסיבות טכניות הסירטונים לא יוכלו להתפרסם שכן לרוב הם מצריכים עריכה שלא נין ליהיה לעשות במסגרת השבוע)  אפשר גם להזמין לשיח או לאינטראקציה דרמטית משותפת (בסקייפ/זום...) עם מטפל/ת בדרמה תרפיה ממקום אחר בעולם בתאריך ושעה שיקבעו מראש.

נשמח לשמוע רעיונות נוספים ולעזור עם הרעיונות שלכם - יכולים לפנות אלינו במייל: pazitilanb@gmail.com או ornia@zahav.net.il 

אורנית ופזית ראשות חטיבת הדרמה ב-יה"ת

דר' סוזאנה פנדזיק – נציגת י.ה.ת. בברית הבינלאומי של דרמה תרפיה

*משתתפים קטינים או חוסים יצולמו באופן שלא יאפשר לזהותם, תוך הסכמת האחרים עליהם לצילום. משתתפים בוגרים יתנו הסכמתם בכתב להצטלם ולהעלאת הסירטון לרשת, במידה ומשתתף אינו מוכן, לא תימנע השתתפותו בפעילות, במידת האפשר גם לא בסירטון. טובת המשתתפים ופרטיותם קודמים לצרכי הצילום.