קול קורא - לתפקידים בי.ה.ת. לקראת אספת חברים 8 יוני 2018

קול קורא

 להצגת מועמדות לבחירות שיתקיימו באסיפת החברים

שתערך בתאריך ב-8 יוני 2018

חברים שלום רב,

על פי תקנון האגודה, לאחר תום קדנציה בת 4 שנים תפקידים אלה נפתחים לבחירה מחודשת . 

ס. יו"ר י.ה.ת. – במקום מזל לוי  - מדריכה

ראש חטיבת הדרמה תרפיה - במקום טל מימוני - מדריך 

מתוך תקנון האגודה :

 48.(א)חברי ההנהלה יבחרו ע"י האסיפה הכללית לתפקידיהם בבחירות אישיות, ישירות  וחשאיות ובכל 4 שנים. בחירתם לתפקידם על ידי האסיפה הכללית תהווה גם בחירה לחברות בהנהלת האגודה, ולא ישמש מי מהם בתפקידו מבלי להיות חברבהנהלת האגודה.

 מי שמעוניין להגיש מועמדות לאחד מהתפקידים המוצעים מתבקש להעביר לא יאוחר מ- 8 מאי 2018.

-  קורות חיים .

- ' אני מאמין ' לגבי התפקיד .

במייל לטל גלבוע – מתאמת ארגונית yahat2013@gmail.com  

בואו הצטרפו לעשייה, אנחנו עדיין מקצוע יחסית צעיר ולא תמיד מובן וברור לציבור, להיות חלק מי.ה.ת. זה להיות שותף לבנייה והגדרת המקצוע כחלק ממקצועות בריאות הנפש.
רק ביחד נצליח נצליח להשפיע להבנות ולמקם את המקצוע שלנו במקום הראוי לו . רק ביחד נצליח להשפיע להבנות ולמקם את המקצוע שלנו במקום הראוי לו בקהילת המטפלים .  
 
בברכה ,
תמי ירמיהו - יו"ר 


חברים יקרים
מצרף הזמנה ליום העיון  "ליצנות טיפולית ודרמה תרפיה"
לצד סיכום פועלי כראש חטיבת הדרמה תרפיה ביה"ת
והזמנה לכל אחד מכם לאחוז בשרביט - ולהמשיך להצעיד את החטיבה קדימה, או לפחות להציע לחבר/ה שאתם חושבים כמתאים לתפקיד.
מי שחושב/ת עצמו מתאים מוזמן לשלוח קו"ח וחזון לרכזת המשרד של יהת - טל גלבוע.
בהצלחה לכולנו בהמשך.!
שבוע נפלא.
טל מימוני - ראש חטיבת הדרמה תרפיה - יה"ת 2015-2018

דרמה תרפיסטיות ותרפיסטים יקרים, קולוגות, חברים, חברות, חברי יה"ת וכאלה שעוד לא 

"...לא אמרתי ...להקריב

            לא אמרתי ...אחרי....

                        לא רציתי... ללמד....

                                                 להטיף....

                                                             לפקד....

                                                                          להיות עדיף...

סך הכל רציתי לטפטף טיפה

            מטיפה לטיפה תהיינה לים.."

                                (איינשטיין.א)

ב 11 למאי השנה, נקיים יום עיון – "ליצנות טיפולית ודרמה תרפיה", יום עיון שמהווה עבורי התגשמות החזון שביקשתי לקיים בהיבחרי לפני שלוש שנים ליו"ר חטיבת הדרמה ביה"ת.

בסיומו של יום עיון זה, אסיים את תפקידי כראש חטיבת הדרמה תרפיה - ואבקש להפקידו - ביד אחד או אחת מכם.

יום עיון שהצלחת קיומו מאפשרת לי לחוש שאני משאיר חטיבה מגובשת ומקצועית יותר מהיום בו נכנסתי לתפקיד.

יום עיון בו יחברו יחד דמויות מרכזיות משני בתי הספר לדרמה תרפיה הפועלים כרגע בארץ – המכללה האקדמית תל – חי ואוניברסיטת חיפה, לצד אנשי שטח הפועלים ברחבי הארץ כולה. כאלה היוצאים "מדרך ארץ והשטח ל"תורה" וכאלה שמפתחים תורה ומוסרים אותה לחורשים בתלמיה, יום יום, במפגשם עם מטופליהם וסבלם המבקש מזור והקלה. מזור יצירתי וחדשני בדרכים שלעיתים תרם נחקרו דיים.

ביקשתי בחזוני לחבר קהילה וקידמה, כפי שהצהרתי ביום בחירתי – לאחל ליה"ת להוות" בית"לכלל העוסקים במלאכה בארץ. מעין WAZE - מקומי, המשלב קידמה וקהילה – המזינים ומפרים זה את זה – במקצועיות ואנושיות.

בשלוש השנים בהן כיהנתי בתפקיד, חתרתי לתת מקום לכאלה הרואים בקיומו של איגוד מרכזי חזק, הכרח וכלי לקיומו והעצמתו של מקצוענו החדשני והמהפכני, קידום מקצועי ופוליטי. פגשתי "אנשים" "ונשים" מפעימים ומפתיעים, מטפלות ומטפלים שביקשו לתרום ממרצם ומזמנם למקצוע ולכלל. נתינה שלא תמיד הצלחתי לאסוף ודחיתי ליום העיון הבא.... אנשים שחשתי שאוחזים באמונה שקהילה ונתינה – מהווים מזור למקבל ולנותן בו זמנית - בחזקת "אל תאמר מה המדינה עשתה עבורך...אלה מה אתה יכול לעשות עבורה...ואז לצאת נשכר מכך"

התנדבותם המלאה של חברות וחברים אלה: חברים מהשטח, מרצים ומרצות, מנחי סדנאות, סטודנטים בתוכניות השונות ושחקנים אורחים, אפשר לנו להצליח להפיק ימי עיון מרכזיים ומכובדים, כשרובם המכריע התקיים בתקציב מינימלי, צנוע ונגיש לכל.

ימי עיון שהביאו ליצירת קשרים חדשים ופוריים וחשיפה לאור של מודלים שהתגבשו בעבודת שטח ובאקדמיה ברחבי הארץ, לצד חיבור לנעשה בעולם. חיבור לבינלאומי באמצעות קשרים אישיים של מטפלים בקהילתנו, שהזמינו את חבריהם – בהם ראשי תוכניות ומטפלים בכירים מהפזורה, לצד חיבור יה"ת לאיגודים מקצועיים ישנים וחדשים באירופה, בארה"ב ושאר מקומות אקזוטיים בעולם.

אני מצרף כאן סיכום עשיה של שלוש שנים לצד הכרת הטוב ואמירת תודה ענקית לחברות והחברים שתרמו להצלחת אירועים וחיבורים יוצאי דופן אלה:

ימי עיון - חטיבת הדרמה תרפיה – יה"ת ושותפים יקרים לעשייה:

- ליצנות טיפולית ודרמה תרפיה - נקיים ב - 11 למאי 2018 – יום עיון בהובלת יה"ת ובהיגוי של דר'  פינגר-שאל רינת  ושלי - טל מימוני . תל אביב - תיכונט. רישום באתר יה"ת. תודות לפרופ עטי צטרון, דר פנדזיק סוזאנה, דר אמנון רביב, אורי קורן, שושי אופיר, יורם שנהר וג'ף גורדון.

-תיאטרון אוטוביוגרפי טיפולי – בהובלת מכללת תל חי ויה"ת - תודות לדר' פנדזיק סוזאנה, הגב' גלילה אורן, דר' חן אלון , דר דורית דרור הדרי, דר דוברת הראל, הגב' מיכל דורון ומר גדעון זהבי. ולענבל שיבולת , טליה פולק, נעמה הולשטיין, וג'די מוסטפא.

- אם אין אני לי , מי לי ? וכשאני לעצמי מה אני ? – דרמה תרפיסטים וקהילה - זהות התפקידים שאותם אנו מגלמים ואותם אנו פוגשים במהלך עבודתנו. בהובלת האדיבה של גלילה אורן ושלי.

-קהילה משחקת - חשיפה של   מודל "הטרספורמציות התפתחותיות" ומודל "לילה - המשחק כשלעצמו" - בהנחיית דובי בלום וסמדר בן עמי.

-כשטבע ומשחק נפגשים - "פורום קהילת הדרמה תרפיה הירושלמית" – הזמין את כלל המטפלים ביה"ת להיכרות עם "פורמט פורומים עירוניים לדרמה תרפיה" במפגש מיוחד ביער ירושלים – בהנחיית הגב' אורית פישר.

-תאטרון קהילתי – טיפולי – עבודה עם אנשים עם פיגור - תודה מיוחדת לאורנית חורש על הצעתה לקיים יום עיון  זה והשקעתה בהכנתו. (לצערנו יום העיון נגנז ברגע האחרון בשל עניינים ש"בארצנו המיוחדת").

  

כינון קשרים בינלאומיים:

ארחנו תרפיסטים בדרמה מהמובילים בעולם:

-פרופסור בוני הרנדן - קנדה שהעבירה סדנה נפלאה בנושא נפלאות הגוף ודרמה - חשיבותם של  חסד,  תודה  ורגולציה של מערכת העצבים  בחייהם של המטפל והמטופל.

-פרופ' סלבו פיטרוזלה - איטליה , העביר יום עיון בנושא "דרך הדמיון" - אינטרסוביקטיביות ויצירתיות.

-דר' רולה דמטריו – אירופה - שהעבירה סדנה – "מעברים , גשרים וטרנספורמציות.

-ד"ר - דויד רייד ג'ונסון - אשר נתן שתי סדנאות: "התנגדות לקשר – עבודה עם מתבגרים המשלבת טרנספורמציות התפתחותיות, ו"לבד במרחב" – עבודה עם ילדים בספקטרום האוטיסטי באמצעות התערבויות ייחודיות במודל הטרנספורמציות ההתפתחותיות (DvT).

-הגב' אינגריד לוץ - בברלין: העניקה הסדנה  : "האג'נדה החבויה – גן עדן וגהינום במשפחה" .

בעזרת חברות וחברים יקרים - דר סוזאנה פנדזיק, הגב' גלילה אורן, מר רונן קובלסקי, ניר רז וצוות בית הספר לפלייבק, דר רונן ברגר, סמדר בן עמי, גדעון זהבי ונוי שגב.

 

קיימנו ימיי עיון בארץ "בניחוח חו"ל וכנסים בינלאומיים:

1 - יה"ת - יוון – תל אביב - חברינו הדרמה תרפיסטים שהציגו בכנס הפדרציה לדרמה תרפיה אירופה - "פותחים את המפה – דרמה תרפיסטים באירופה" - שחזרו את הצגותיהם גם בתל אביב:

א - חיפוש הדרך: על תעייה, התמסרות וגילוי - מודל ה'דרמה תרפיה תרבותית' - הצגת מודל וסדנה - בהנחיית הגב' חגית אקרמן והגב' איריס אוסטפלד.

ב - יופי וכיעור בסיפורים אונברסליים  - האם ילכו יחדיו במסע הדרמת' - סדנה בהנחיית הגב' עדנה לשם ודר סוזאנה פנדזיק.

2 – יה"ת - בוקרשט - רומניה - תל אביב -בהנחייתם האדיבה של חברותנו וח ברנו שהציגו בכנס הפדרציה לדרמה תרפיה אירופה:

א - על ליצנים, טקסים ומהשביניהם: הבדחן החסידי בראי הדרמה- תרפי - גיטל וולף פופקו.

ב - צמתי חיים כתמונה דרמטית מודל ט יפולי המשלב סקירת חיים ודרמה בזקנה - שושי קיסר.

ג - בובות עם ניצולי שואה - שירי חלמיש תיאטרון.

ד - גשר על פני תהום ממציאות סוערת  אל חדר הטיפול - אשרת לנדאו וטל סלע.

ה - פסיכותרפיה קבוצתית דינמית באמצ עות תיאטרון פלייבק בהשראת הגיש ה - ההתייחסותית- פזית אילן ברקוביץ ורונן קובלסקי.

יצרנו וחיזקנו בריתות בין לאומיות לדרמה תרפיה:

השנה קיבלנו פניה ביה"ת מדר' -   Nisha Sajnani מחליפתו בתפקיד של פרופ' רוברט לנדי באוניברסיטת – NYU  הזמנה להצטרף ולהשתתף בבניית ברית חדשה ובין לאומית של איגודים מקצועיים לדרמה – תרפיה – "Drama Therapy International Alliance". אני ויו"ר יה"ת הגב' תמי ירמיהו, הזמנו את דר' פנדזיק סוזאנה להרחיב ולהמשיך לייצג את יה"ת בקשריו עם האיגודים המקצועיים בדרמה תרפיה בעולם - ב European Federation of Dramatherapy, וגם בברית זו. אנו תקווה שבאמצעות בריתות אלה נועשר וניקח חלק משמעותי גם בעולם הגדול.

בנימה אישית:

מילוי התפקיד אפשר לי להיות במרכז ההובלה, העשייה והחדשנות בתחום הדרמה תרפיה בארץ ובעולם וכך גם בשאר תחום התרפיות באומנויות בכלל, מקצועית, פוליטית וניהולית. אני בטוח כי הוא יזמן למחליפיי אפשרות גדולה ומשמעותית להיתרם, להשפיע וכמובן להינות מהדרך !

זכות,

באהבה גדולה,

טל מימוני - ראש חטיבת הדרמה תרפיה – י.ה.ת - 2015 - 2018