הבמה שלכם
תכירו את הספר -"נא לא להפריע, אני מצייר"
הספר עוסק בתהליך ובמשמעות התפתחות ציורי ילדים החל מהשירבוט ועד ציור דמות. הוא מגלה את הקשר וההקבלה המרתקת בין ההתפתחות המוטורית וההתפתחות הרגשית, ונותן כלים לחיזוק הביטחון העצמי של הילד, לדעה העצמאית שלו, ליצירתיות והרחבת אפשרויות התקשורת.

ליבליך עמיה, פרופ’:
"הספר מאוד יפה ומרשים, גם הטקסט וגם הציורים הממחישים את הדברים באופן כל כך יפה ואוטנטי. מעכשיו אני אסתכל על ציוריו של הנכד הקטן שלי בעין חדשה. תודה רבה לך על שהארת את עיני.

"אפשר לומר שקריאת הספר שינתה לתמיד את הדרך בה אני מתבוננת בציורים של הבן שלי. פתאום לכל עיגול ונקודה יש משמעות..." אנה -אמא של ילד בן 3

הספר הגיע למקום ראשון בקטגוריות באמזון.
מתאים להורים, למטפלים, ולאנשי חינוך.
על קניה מרוכזת - תינתן הנחה.
 לפרטים לרכישה-- http://www.artforsoul.co.il/
ציור לנפש- מיכל בוגין.מטפלת באמנות- מרצה ומדריכה.קרני ישי אנליטיקאית יונגיאנית ומטפלת בתנועה בשילוב אמנויות, מדריכה מוסמכת.

אני שמחה לבשר לכם על פתיחתה של קליניקה נוספת בתל אביב
החל מינואר 2019 בימי שלישי אחה"צ.
הקליניקה במרכז "חכמת נשים"
ברחוב פנחס רוזן 25 צהלה תל אביב.
הקליניקה במבשרת ציון ממשיכה לעבוד כרגיל.
אתם מוזמנים לבקר באתר שלי: www.karniishai.com
אשמח להיות בקשר: 052-5715181
"גם מסע של אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן." (לאו דזה)
לפני כמה שנים כשהייתי סטודנטית לתואר שני בתרפיה באומנויות (מנוסים) אשר באוניברסיטת חיפה, החלטתי להכנס למים העמוקים של עולם המחקר האיכותני. עולם מרתק ומאתגר.
בעזרתן של 10 מתראיינות - מטפלות במחול ותנועה כמוני, שהקדישו מזמנן ומנדיבות לבן וחלקו עמי מחוויותיהן האישיות המשמעותיות במסע התפתחותן המקצועית, נוצר גוף ידע חדשני בקנה מידה צנוע.
'ניצן-ידע' זה מצטרף לשדה גוף הידע הקיים בתחום הטיפול במחול ותנועה. שדה אשר זקוק להשקיה וטיפוח.
אני מרגישה שזכיתי להתפתחות בכיוונים חדשים ומפתיעים בזכות המסע המחקרי שערכתי והכי חשוב, הזהות המקצועית שלי קיבלה עוד העמקה וחיזוק. לכן אני רוצה לעודד את אלה מביניכן/ם שמתלבט/ות- צאו לדרך!
אני שמחה לחלוק את הידע עמכן/ם באמצעות המאמר שבימים אלה מתפרסם בז'ורנל המקצועי...The Arts in Psychotherapy
שלכן/ם איריס כהן
050-7056280

תקציר:
זהו מחקר איכותני של הממד הפיזי של החוויה של להיות מטפלת בתנועה כפי שתוארה על ידי מטפלות. הגישה הפנומנולוגית הקיומית עומדת בבסיס המסגרת המושגית של מחקר זה. אוכלוסיית המחקר כללה אותי, הכותבת - מטפלת במחול ותנועה - ו -10 מחברותיי למקצוע. בוצעו שני אמצעי איסוף נתונים: אתנוגרפיה עצמית וראיונות מעמיקים איכותניים. איסוף הנתונים כלל תיעוד עצמי של הפעילות המקצועית שלי כחוקרת לאורך זמן ו -10 ראיונות מעמיקים שנערכו בנפרד. ניתוח פנומנולוגי פרשני בוצע. הנושא העיקרי העולה מן הנתונים, "הגוף שלי אמר לי את הכיוון", כולל את ההיבטים השונים של הממד הגופני בעבודת המחול ותנועה של המטפלות. הממצאים נדונים לאור המסגרת התיאורטית המוצעת. ההשלכות על הטיפול נדונות לכל אורך המאמר.

המאמר שלי My body was telling me the directionבואו להיות חלק מפרויקט Headstart ייחודי וחשוב ויחד נוציא לאור ספר ילדים שנוגע בפעם הראשונה בילד "השונה " 

'עכביש מרובע' מאת הלית בר חן לינק להצטרפות לפרויקט  


                                                                                                  

בואו להאיר את החורף בצבע

קורס מרוכז ביסודות פסיכותרפית הצבע – ינואר 2019

12 שעות אקדמיות - שני ימי שישי 11.1.19 ו- 18.1.19 (9-14).

פסיכותרפית הצבעColor Psychotherapy - CPS הינה גישה חדשנית ואפקטיבית בתחומי הפסיכותרפיה, התרפיה באמנויות והחינוך. בקורס נלמד מודל מרכזי בגישה - ציר ה'סתם-צורה' ואת משמעויותיו בתהליכי הערכה וטיפול. נתנסה בתיווך חומרים וטכניקות יצירה בהתאמה ל"שער ההתפתחותי" של המטופל או התלמיד.

* הלומדים בקורס זה זכאים להרשם בהמשך לקורס מתקדם ביסודות ה CPS

קורס מתקדם ביסודות פסיכותרפית הצבע (CPS) - סמסטר ב'

  • שעות אקדמיות - ימי רביעי פעם בשבועיים בשעות 9.00-12.30 החל מה - 2.19

הקורס מזמן התוודעות למפה הרחבה של מוקדי הטיפול ההתפתחותיים שפיתח ג'ורג' שטרן. דרכי ה- CPS "נוגעות" בדרך עקיפה בשכבות העמוקות ביותר של ההוויה הגופנית והתפיסתית ומתניעות תבניות נפש חיוביות של חקר, סקרנות ועונג. בקורס נפתח יכולת ראשונית להערכה ולהתאמה של התערבויות CPS טיפוליות וחינוכיות למטופלים בטווח רחב של קשיים וגילאים. השימוש במוקדים מובחנים אלה מקנה התמצאות בצירי ההתפתחות והריפוי של המטופל וחזון לשילוב ביניהם.

הקורסים מונחים על ידי ד"ר דינה כהן-אור, מומחית בתחומי פסיכותרפית הצבע והביבליותרפיה

 

מרכז פסיכותרפית הצבע מנוהל על ידי יואב פישר, פסיכולוג קליני בכיר ושרון פישר, פסיכולוגית ארגונית ומאמנת לחדשנות.

לקורסים מוזמנים מטפלות/ים, פסיכולוגיות, מרפאות בעיסוק, יועצות/ים ומורות לאמנות וחנ"מ הפועלות בסקטור הפרטי, הממסדי ובמשרד החינוך - בתוכניות אופק חדש ועוז לתמורה, בשנת שבתון ובפנסיה –

הקורסים מאושרים לגמולים כספיים בבקשה אישית ל"אופק חדש", "עוז לתמורה" ולגמול השתלמות לשנת שבתון. הם מתקיימים במשכן החדש בבית  - אור בגבעה, רח' הזיתים 96 גבעת שמואל.

לקבלת פרטים נוספים על הגישה ולהרשמה מוזמנים ליצור קשר עם מרכז פסיכותרפית הצבע - colorpsych@gmail.com  803-922958  050-5624648

 


לחברי יהת היקרים ,
אנו המטפלים שנים באמצעות צבע צורה צליל, המנגישים את החיובי והמואר למטופלים, בעלי גישה חיובית, מיטיבה, אנו נותנים אישור למטופל, לכאב, לפצע, ומנסים להאיר פינות אפלות. אשמח לראותכם בערב העיון והשקת ספרי ׳סוד האושר העברי׳.
חג שמח עד אז, עליזה פלורנטל
מלך החוזקות" משחק העצמה לילדים – משחק C.B.T. טיפולי
המשחק מתאים לפסיכולוגים, מטפלים רגשיים, עו"סים, מנתחי התנהגות, קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק, יועצות ומורות לגילאי בית ספר יסודי
המשחק מאפשר שיח רגשי באופן פרטני ובקבוצה בנוגע לחוזקות שלנו שלאו דווקא קשורות להצלחה בלימודים, אלא לחוזקות פנימיות שקיימות בנו.
המשחק מאפשר שיח רגשי באופן פרטני ובקבוצה בנוגע לקלפי האירוע בנושאים שונים: חברתיים, לימודיים, קשיי התארגנות, אימפולסיביות, חרדות ועוד הנוגעים לילדי ADHD, לקויות למידה וקשיים רגשיים
עלותו 50 ₪, לפרטים ולרכישה ניתן לפנות אלי לטלפון - 050-8778960.
חגית טננבאום 
תרפיסטית בהבעה ויצירה (M.A.) 
ומטפלת קוגנטיבית התנהגותית (C.B.T)להרשמה יש לשלוח מייל לכתובת: wiessc@gmail.com


נותרו מקומות אחרונים

לפרטים לחץ כאן 


הנחה של 20% לחברי י.ה.ת.  קבוצת פלייבק 12 הצעדים החליטה להמשיך...

קבוצה של מטפלים, רובם בוגרי המכון לפסיכותרפיה קבוצתית בתיאטרון פלייבק, שנפגשת לחיזוק יסודות הפלייבק – אלתור, הקשבה לסיפור, עבודה קולית ותנועתית, תבניות וצורות קצרות ועוד, בהנחיית פזית אילן ברקוביץ ומנחים נוספים מוותיקי הפלייבק בארץ.

הקבוצה שהונחתה על ידי ניר רז ופזית אילן ברקוביץ, נפגשה ל 12 מפגשים בשנה האחרונה ותמשיך להיפגש בשנה הקרובה, אחת לחודש בימי רביעי בין 8-11:30 בבוקר בהרצליה.

אנו מצרפים משתתפים מתאימים חדשים.

העלות 200 ₪ למפגש. לפרטים נוספים : פזית 054-4930711

עלי: אני מטפלת בדרמה ומדריכה, פסיכותרפיסטית ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת. הקמתי לפני 16 שנים את קבוצת תיאטרון הפלייבק "מראות" הפועלת עד היום. אני מלמדת ומדריכה בתוכניות להכשרת מטפלים ופסיכותרפיה ובמסגרות מגוונות נוספות. מנחה שנים רבות סדנאות בכנסים וימי עיון. אוהבת תיאטרון פלייבק בכל ליבי, מאמינה בכוחו הטיפולי והיצירתי ורואה בו מרכיב מרכזי בהתפתחותי האישית והמקצועית.מכתב פתיחת התפקיד ראשות חטיבת הדרמה                                      1.9.2018

מטפלות ומטפלים יקרים

בחודש אוגוסט התחלנו את תפקידנו כראשות חטיבת הדרמה בי.ה.ת .

אנחנו מודות לאלו שהציעו לנו לנהל את החטיבה, בחרו בנו, תמכו ויתמכו גם בעתיד.

תודה לטל מימוני על פעילותו כראש החטיבה היוצא.

מאמינות בכוח של קבוצה ובשיתופי פעולה, בהקשבה למטפלים, בטיפול באמצעות אמנויות ובמטפלים.

בחטיבת הדרמה – מאמינות בדרמה ותיאטרון ככלי טיפולי וכשפת תקשורת וביטוי לנפש.

כראשות החטיבה אנו שואפות לפעול להתפתחות המטפלים בדרמה, להתפתחות וחיזוק הדרמה תרפיה מקצועית ומספרית ולחיזוק את הקשרים בין המטפלים בדרמה בארץ ובעולם.

בחטיבת הדרמה, נפעל יחד עם מטפלים מובילים ומנוסים בדרמה תרפיה ושאר תחומי הטיפול באמצעות אמנויות. בנושאי ניהול ועזרה בארגון, אנו סומכות ובטוחות בידיהן של תמי ירמיהו יו"ר י.ה.ת והמנהלות האירגוניות (מזכירות י.ה.ת) טל, הילה ועוד...

תודה ל ד"ר סוזנה פנדזיק על פעילותה ביצירה ושימור הקשרים עם הפדרציה האירופאית לדרמה תרפיה וארגוני דרמה תרפיה בין לאומיים אחרים ועל נכונותה להמשיך ולטפל בנושא. אחראית ומובילה ד"ר סוזנה פנדזיק.

כפעילות ראשונה בתפקידנו, אנחנו מבקשות לרכז, לאסוף ולתעד את ציפיותיכם, המטפלים בדרמה, את הצרכים של המטפל/ת (ותיקים, דור ביניים וחדשים) - בקשות מיוחדות ופנטזיות מקצועיות :), כיווני התפתחות במקצוע, צרכים בירוקרטיים, פתרונות מנהליים מול גופים שבהם עובדים המטפלים, יוזמות ורעיונות וכד', כל מה שנראה בתחום העיסוק של חטיבת הדרמה בי.ה.ת, לשם כך נודה מאד על מילוי הטופס המצורף בהמשך שיעזור לנו למיפי הצרכים.

אנו מזמינות לתקשורת פתוחה עימנו בכל נושא רלוונטי. להלן , טופס ציפיות,צרכים ורעיונות מחטיבת הדרמה 

לקראת השנה החדשה, תשע"ט, אנחנו מאחלות שנה פוריה, יצירתית, שמחה ובריאה.

ראשות חטיבת הדרמה - אורנית חורש ופזית אילן ברקוביץ

 


 פסיכותרפיתהצבעהינה גישה חדשנית ואפקטיבית בתחומי הפסיכותרפיה, התרפיה באמנויות והחינוך. דרכי ה- CPS"נוגעות" בדרך עקיפה בשכבות העמוקות ביותר של ההוויה הגופנית והתפיסתית ומתניעות תבניות נפש חיוביות של חקר, סקרנות ועונג. הגישה רלבנטית לכל תחומי האמנויות.

 מוזמנים ל'טעימת צבע' -

 סדנת היכרות עם פסיכותרפית הצבע

 יום שישי ה- 14.9.2018 בין השעות: 9.00-12.30 המנחה: ד"ר דינה כהן-אור

 בסדנה נחווה את החיוניות, התנועה והיצירתיות שמעוררות התנסויות הצבע והצורה של הגישה. נשוחח על המשמעויות האישיותוהטיפוליות שלהן, בהתאמתן לאוכלוסיות שונות. הסדנה היא השתלמות כשלעצמה וטעימה לקראת...

 מרכז פסיכותרפית הצבע בניהולם של יואב פישר, פסיכולוג קליני בכיר ומומחה לפסיכותרפית הצבע ושרון פישר, פסיכולוגית ארגונית ומאמנת לחדשנות - מזמין מטפלות/ים באמנויות הפועלות בסקטור הפרטי, הממסדי ובמשרד החינוך - בתוכניות אופק חדש ועוז לתמורה, בשנת שבתון ובפנסיה – לקורסי פסיכותרפית הצבע המרעננת את התפיסה והעשיה הטיפולית.

 הקורסים שלפניכם ייחודיים ומועברים על ידי מרצות מומחיות בתחומי ה- CPS, התרפיה באמנויות וה-ODT: ד"ר דינה כהן-אור, בתיה פת ומיכל פוקס.

  v     קורס יסודות פסיכותרפיתהצבע(CPS) – אוקטובר 2018

 v     קורס מתקדם ביסודות פסיכותרפיתהצבע (CPS) – פברואר 2019

 v     קורס מרוכז ביסודותCPS- ינואר 2019

 v     קורס צבעוטבע במעברי החיים – אוקטובר 2018

 v     קורס הצבע - כפורץ דרך למיומנויות חברתיות לילדים ובני נוער – מרץ 2019

 הקורסים נמצאים בתהליך אישור ל"אופק חדש", "עוז לתמורה" ולגמול השתלמות לשנת שבתון. יש להגישם לגמולים באופן אישי. הם יתקיימו במשכן החדש בבית - אור בגבעה, רח' הזיתים 96 גבעת שמואל.

 לקבלת פרטים נוספים על הגישה, הקורסים ולהרשמה מוזמנים ליצור קשר עם מרכז פסיכותרפית הצבע 

   colorpsych@gmail.com        03-9229588


ttp://www.anima-ey.com/collect-data/humandrawings/

                                                                  לכל שאלה נוספת מוזמנים לפנות אלינו : ben@anima-ey.com

                                                                 בברכה,

                                                                 חברת אנימה ומרכז מחקר אמילי-סגול חיפה , 


היש חשיבות להכשרתו הרוחנית של האדם, בחברה המודרנית?

            סדנאות  , עם בת-שבע

האדם המודרני שואף להגיע למיצוי עצמי...אך בדרכו איבד את הקשר עם האמת לאמיתה... חייו ומותו הפכו -סוד. החיבור לפשטות ולפשר מקור החיים, ,ניתק ונעלם מהכרתו.

אך הידיעה , זו המורה על  החיבור ומתוכו , שנותרה קיימת בעולם הדממה ...טרום הולדת השפה המילולית  בה משתמש האדם ,עשויה אותנטית ברורה וחדה להראות שוב לאדם...כבראשונה.להנחותו בזיהוי הרמזים הנסתרים והגלויים ,הקיימים בו  כאדם, כרוח בחומר  ...בפתיחת ערוצי בחירה לביטויו ופעולתו בחיים ,בהוצאה  שמן הכוח אל הפועל.

הכשרה רוחנית מתכווננת ללמידת הרמזים הנסתרים והגלויים של האמת לאמיתה  תוך פתוח  ההקשבה ,והיכולת לחיות על -פיה. זו נעשיית ברורה יותר לאדם הרואה.

ראיה לא במובן של חוש הראיה אלא פיתוח החוש השביעי.חוש הקליטה שמעבר לחמשת החושים ,הפותח את האדם לראית  האמת העירומה.

שלש סדנאות  מתמשכות בימי שלישי ,לבחירה ולתכנון מוקדם :

״תנועה אותנטית :(4 שעות לפנה״צ- 9-13)

״ אותיות האור ״: (2 שעות אחה״צ- 16- 14 )

״תנוחה אקסטטית״: ( 3 שעות בערב-15-22 )

15 מפגשים מתחילת  2019 ב-1 בינואר- עד 16באפריל  קרית אונו טרומפלדור 29, להרשמה -טל קורן 052-612-5090

 

בת-שבע קורן                                                                                                                                 

( PhD,יועצת חינוכית, מטפלת באמצעות תנועה , מדריכה בכירה .חברת י.ה.ת ,הארגון הקנדי והארגון האמריקאי BC-DTR)

מחברת הספר הדו-לשוני הכולל פיתוחו של "מודל השופר האנרגטי": "תנועת בראשית" (ME)ו"תנועת אהבה" (EM)

From Golem to White Eagle: A journy into through  and beyond life"  (2006)) "מהגולם לנשר הלבן"

 

חברות וחברים יקרים!

ב11-12 בפברואר 2019  יה"ת מקיים כנס דו- שנתי בכפר המכביה.

כמו בכל אירוע מסוג זה אנו מצפים כל יום למאות מטפלים באמנויות, סטודנטים ואורחים מתחומים שונים ואתם כחברי יה"ת מוזמנים להציב דוכנים בכנס ולמכור קלפים, ספרים, משחקים או כל דבר אחר שיצרתם.

הצבת דוכן לחברי יה"ת  בחינם בתנאי שנרשם לכנס. האחריות למכירות- עליכם.

מי שלא חבר יה"ת,  בתשלום

להרשמה אנא פנו למאיה שני-דור, 

בפלאפון: 0503055600,
או בכתובת: papilio@013.net

מועד אחרון לרישום 30.11.18


חברי י.ה.ת,

בפסטיבל למחול צוללן המתקיים ביפו, יתקיימו שני אירועים רלוונטים לקהילה הטיפולית.
שימו לב, כל מופע מתקיים במקום אחר, המידע מופיע  בקישורים המצורפים מטה:

הראשון, לקט עבודות שעוסק בטיפול ואמנות מזוויות שונות- לחץ כאן למעבר
והשני, עבודה של יוצרת פינית שיוצאת למסע אמנותי שמתחיל מאונס שעברה - לחץ כאן למעבר
 

לקבלת הנחה שלחו מייל לכתובת:  diverfestival@gmail.com 
 
שני אירועים עם פוטנציאל טלטלה ומחשבה בעידן המשוגע של me2

בברכה,

ד"ר הילדה ונגרובר


הנחה לחברי י.ה.ת : כרטיס בעלות של 40 ש"ח במקום 65 ש"ח  קוד הנחה 4040

בסיום ההצגה, השיחה עם הקהל תהיה בהשתתפות אנשי מקצוע מהתחום הטיפולי שידברו על התמודדות עם אובדן ושכול במצבי משבר.

המטפלים /ות של י.ה.ת. מוזמנים/ות לקחת חלק בשיחה